Home / Alt News / Antyperspiranty i rak piersi

Antyperspiranty i rak piersi

Kobiety, które używają antyperspiranty zawierające związki glinu narażone są na zwiększone ryzyko zachorowania na raka piersi. Takie są wnioski z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu w Genewie.

Sole glinu są aktywnym składnikiem wielu antyperspirantów i dezodorantów. Rozpuszczają się w pocie blokując pracę gruczołów potowych i zmniejszając wilgotność skóry. Naukowcy wykazali w testach prowadzonych na myszach, że sole glinu odkładają się w skórze i po pewnym czasie gromadzą w tkance piersiowej. W kolejnej fazie działają jak paliwo dla guzów nowotworowych, wspomagając ich rozwój i rozprzestrzenianie się po całym ciele.

Mimo, że badania – jak dotąd – przeprowadzono tylko na myszach, naukowcy ostrzegają, szczególnie kobiety, aby unikały kosmetyków zawierających związki aluminium.

Antyperspirant jak azbest

Współautor badań – Dr. Sappino, porównuje antyperspirant do azbestu, twierdząc, że jest podobnie toksyczny:

dezodorant

 

„Zajęło nam ponad 50 lat by zakazać stosowania azbestu. Mam nadzieję, że wprowadzenie zakazu stosowania antyperspirantów zawierających sole glinu zajmie nam mniej czasu. Czeka nas długa walka z przemysłem kosmetycznym.”

 

 

Źródło:

http://www.naturalnews.com/055526_aluminum_cancer_antiperspirants.html#ixzz4MZtqwiVx

Zobacz także:

Impulsator

Impulsator Magnetyczny MiM-2 jest elektronicznym zespołem generatorów, który wytwarza pole magnetyczne niskiej częstotliwości i bardzo …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *