UA-48407778-1

Wiadomości globalne

Zatrzymać 5G! Apel naukowców

Wysokie maszty z antenami 5G i pustynna spękana ziemia bez roślinności i zwierząt szare ponure tło

Apel o zatrzymanie wprowadzania sieci 5G ogłosili naukowcy, lekarze, organizacje ekologiczne i obywatele z całego świata. Adresatem apelu są: ONZ, WHO, EU, Rada Europy i rządy wszystkich krajów. Naukowcy wzywają do natychmiastowego zaprzestania wdrażania sieci bezprzewodowej 5G, w tym satelitarnej.

Czytaj dalej »

Przemysł tworzyw sztucznych blokuje zakaz stosowania bisfenolu

Francuski rząd poniósł porażkę w swoich wysiłkach na rzecz zniesienia stosowania niebezpiecznego bisfenolu A (BPA) we wszystkich opakowaniach do żywności. Na wniosek przedstawicieli przemysłu chemicznego – PlasticsEurope – zakwestionowano zgodność decyzji rządu francuskiego z konstytucją. Lobby producentów tworzyw sztucznych triumfuje – żywność nadal będzie we Francji zatruwana bisfenolem.

Czytaj dalej »

Niebezpieczne promieniowanie elektromagnetyczne

Na początku maja kilkuset naukowców z całego świata wystosowało apel do ONZ i Światowej Organizacji Zdrowia o pilną zmianę norm dotyczących emisji promieniowania elektromagnetycznego. Mamy do czynienia z gwałtownym wzrostem zachorowań na raka mózgu, nowotwory i choroby przewlekłe, spowodowane bezprecedensowym rozwojem technologii bezprzewodowej.

Czytaj dalej »