Aluminium – niebezpieczna trucizna

Od dawna wiadomo, że aluminium jest metalem neurotoksycznym. Są liczne dowody na to, że skażenie organizmu związkami aluminium powoduje nie tylko chorobę Alzhheimera, ale wiele chorób neurologicznych, w tym demencję, autyzm i chorobę Parkinsona.

Wśród naukowców trwa spór o ostateczny dowód naukowy na toksyczność aluminium. Dodatkowo sprawę rozmydlają producenci z branż, które wykorzystują aluminium w swoich produktach, w tym branża spożywcza.

Aluminium trafia prosto do mózgu

Nowe badania, przeprowadzone w Keele University w Wielkiej Brytanii  są w kwestii toksyczności aluminium przełomem. aluminium-czaszkaNaukowcy wykazali, że wysoki poziom tego metalu w mózgu prowadzi do choroby Alzheimera, a w konsekwencji – do śmierci.

Aluminium przenika bezpośrednio do centralnego układu nerwowego. Uszkadza tkanki mózgu i prowadzi do choroby zwyrodnieniowej. Z biegiem czasu może gromadzić się w mózgu i powodować poważne uszkodzenia neurologiczne, bez względu na wiek.

Aluminium jest wszędzie

Podczas testów laboratoryjnych aluminium znaleziono w ogromnej liczbie produktów, od żywności i napojów począwszy, na produktach konsumenckich i lekach skończywszy:

aluminium_tacki

  • W żywności aluminium występuje w mące i proszkach do pieczenia, soli, odżywkach, śmietance do kawy, pieczywie, przetworach, produktach sztucznie barwionych i sztucznie zagęszczanych,  zupach w proszku, czekoladzie, piwie i winie, przyprawach
  • Aluminium jest w lekach takich jak: środki przeciwbólowe, środki zobojętniające kwas, środki przeciw biegunce i w dodatkach typu stearynian magnezu
  • Aluminium jako adiuwant znajduje się w szczepionkach. W jednym z badań stwierdzono pięć do sześciu razy większą zawartość aluminium w niektórych szczepionkach, niż to wynikało z informacji umieszczonej na opakowaniu! Aluminium znajduje się w kilku szczepionkach obowiązkowo aplikowanych dzieciom do 18 miesiąca życia! Według niektórych naukowców aluminium jest bardziej toksyczne niż rtęć, która… również znajduje się w szczepionkach (w postaci tiomersalu)
  • Aluminium stosowany jest przy produkcji: kosmetyków, środków do pielęgnacji ciała, dezodorantów, antyperspirantów,  filtrach w kremach przeciwsłonecznych, szamponach, pastach do zębów
  • Aluminium znajduje się w opakowaniach do żywności: w folii, w puszkach, kartonach na soki itp.

aluminium_blacha-do ciasta

 Jak przyrządzić kolację zawierającą dużo aluminium?

Najlepiej upiec wieczorną pieczeń w folii aluminiowej. Wysoka temperatura powoduje, że stężenie aluminium w czerwonym mięsie wzrasta o 378%, a w przypadku kurzych udek o 214% (Environmental Sciences Europe).

aluminiumNa aluminiowej patelni (dla niepoznaki pokrytej sztucznym teflonem) dobrze jest poddusić warzywa, np. z ryżem, doprawione nienaturalnymi przyprawami.

Na deser można na aluminiowej tacce upiec ciasto z dodatkiem proszku do pieczenia.

Popijać należy sokiem „owocowym” z kartonu zabezpieczonego wewnątrz folią aluminiową lub piwem z puszki.

Przed snem wskazane jest umyć zęby pastą do zębów z dodatkiem aluminium, nie ważne jakiej firmy, bo rano obudzi nas Alzheimer, więc i tak nic nie będziemy pamiętali.

Źródło:

mercola.com

Photo mohammadaliFoter

Zobacz także:

Jerzy Zięba – wezwanie do zmiany systemu

Znakomite wystąpienie Jerzego Zięby w „Wagnerówce” z maja 2018 roku. Film powinien obejrzeć każdy, któremu …

One comment

  1. jest to przerażąjące, jak producenci mając pełną świadomośc o szkodliwości stosowanych dodatkow nadal je stosują i z premedytacją z chęci zysku truja ludzi
    narażając na utratę zdrowia i życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *