UA-48407778-1

Cannabis: apel Jerzego Zięby do wszystkich Polaków!

Apeluję do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy otrzymują tą wiadomość, o natychmiastowe, jak najszybsze przekazywanie jej dalej!!! Jerzy Zięba


Ale… na początek, BARDZO PROSZĘ O OBEJRZENIE DO KOŃCA!!! poniższych, krótkich filmików.
Oglądając je, miejcie na względzie, że u wielu dzieci takie epizody zdarzają się 200, a nawet 300 razy dziennie!!!

i:

Dr Marek Bachański z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest pierwszym w Polsce lekarzem, który ODWAŻYŁ SIĘ leczyć dzieci z padaczką podając im substancje na bazie wyciągu z konopi indyjskich.

Dr Bachański potrzebuje pilnej pomocy kolegów lekarzy, z wiedzą i SERCEM, dla których najważniejszym celem jest leczenie człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem cierpiących dzieci.

Zwracamy się do nich z propozycją przystąpienia do listy lekarzy, którzy będą objęci uchwałą odpowiedniej komisji, zezwalającą na stosowanie w ramach własnej praktyki konopi w postaci:

cannabis_spray– Bedrocan (z importu docelowego)

– leków recepturowych ordynowanych wg farmakopei amerykańskiej, sporządzanych w aptece z surowca, na który zezwolenie wyda Główny Inspektor Farmaceutyczny (polskie uprawy za zgodą GIF).

Nie robimy badania wg protokołu, tylko zgodnie z praktyką – wszystko zostaje na linii lekarz-pacjent.

Wszystkie materiały/dokumenty zatwierdzone przez komisję będą przekazane na adresy lekarzy zgłaszających swoje zainteresowanie.
Posiedzenie komisji jest 15 czerwca, gdzieś około 10 czerwca powinniśmy złożyć komisji listę lekarzy.

Lekarze tacy, proszeni są o jak najszybsze wysłanie e-maila, w którym wystarczy napisać tylko jedno zdanie: „jestem zainteresowany”, na adres:

olejzkonopi@paz.org.pl

Adres ten, jest specjalnie utworzony przez Polską Akademię Zdrowia w Rzeszowie.

http://www.paz.org.pl/o-akademii/

Uzgodniłem z Doktorem Bachańskim, że dla wszystkich lekarzy,  którzy wyrażą swoje zainteresowanie, zorganizujemy spotkanie z nim, gdzie na spokojnie, będzie mógł wymienić się z kolegami lekarzami, swoim doświadczeniem w tym względzie.

Jak wiadomo zastosowanie wyciągu z oleju z konopi, w przypadku epilepsji (i nie tylko) ma działanie natychmiastowe. Dr Bachański w ten sposób pomaga dzieciom niesamowicie chorym. Zdobycie preparatów z konopi jest możliwe tylko i wyłącznie poprzez tzw. Import Docelowy, co jest uzależnione od urzędników w Ministerstwie Zdrowia.

Z takiego dostępu do tego typu  leku skorzystało już 13 rodziców dzieci z ciężką padaczką. Tysiące pozostałych rodziców z dziećmi dotkniętymi ciężką padaczką mogłyby również z tego skorzystać.

bolsas-marihuana-medicinal-en-california_590x395-590x372

Niestety, w tym tygodniu, Ministerstwo Zdrowia zakazało Importu Docelowego nawet dla dzieci z padaczką, które już się tymi lekami leczą, do czasu zajęcia stanowiska przez tzw. Komisję Bioetyki.
Nie wiem kim są ludzie z tej Komisji. Z pewnością nie są rodzicami dzieci z padaczką.  Nie wiem, czy wiedzą co to znaczy etyka. Ja wiem jedno, że są to ludzie całkowicie pozbawieni serca i współczucia dla cierpiącego dziecka, nie wspominając już o rodzicach.
Czy ktoś ich zmusił do podjęcia takiej  decyzji?

Normalnemu człowiekowi,  który ma w sobie najmniejszy okruszek współczucia dla cierpiącego dziecka, nie przyszłoby do głowy, żeby takiemu dziecku odebrać lek!!!  Członkowie Komisji Bioetyki to właśnie zrobili.
Kim oni są?  Nie wiem. Wiem jednak, że są urzędnikami, których pensje płacimy my, podatnicy, Polacy.

Wiem, że podadzą jakieś bzdurne powody. Dla mnie jednak, nie istnieje żaden powód, który jest ważniejsze niż cierpienie chorego dziecka.
Żaden !!!

Wprowadzenie takiego zakazu oznacza, że kimkolwiek oni są, powinni być natychmiast, dzisiaj, wyrzuceni z pracy! Nie za taką pracę im płacimy. Żadnemu urzędnikowi państwowemu nie płacimy za  znęcanie się nad chorym dzieckiem poprzez odebranie dziecku leku, które przynajmniej łagodzi mu niewypowiedziane wręcz cierpienia.  Jest to okrucieństwo i znęcanie się nad chorym dzieckiem, bo do tego to się sprowadza.

Bardzo wszystkich proszę,  przekazujcie tą informację, każdemu znanemu Wam lekarzowi,  osobiście czy przez Internet. Proszę również lekarzy, żeby pomiędzy sobą tę informację przekazywali dalej,  do innych swoich kolegów lekarzy.

Uważam, że każdy Polak,  powinien również napisać e-mail swoim imieniu na adres Ministerstwa Zdrowia, do Ministra Bartosza Arłukowicza :

kancelaria@mz.gov.pl

Zbliżają się wybory, niech o tym pomyślą.

Pozdrawiam… ale mnie to wkurzyło !!!!

Jerzy Zięba, 29 maja 2015

(Źródło: mail do redakcji altermedium.pl)

Uwaga, ważna aktualizacja powyższej informacji przesłana przez Jerzego Ziębę 16 lipca 2015 roku:

Wiele razy mówiłem, że będzie to schrzanione!
Przeczytajcie… to jest naprawdę ŹLE !!!! Te propozycje są GROŹNE DLA WSZYSTKICH POLAKÓW. Dla tych, którzy już teraz chorują i dla tych, którzy będą mogli tego potrzebować jutro!
Jest to masowe OGŁUPIANIE POLAKÓW pokazując, że NIBY coś się w tym temacie robi.

Zobaczcie sami :

http://fakty.interia.pl/polska/news-stanowisko-pis-ws-legalizacji-leczniczej-marihuany,nId,1854336

Cytuję : STANISŁAW KARCZEWSKI : “Ja, jako lekarz mogę wyrazić swoją opinię. Wiem, że jest marihuana w fazie badań klinicznych.”
JZ : Czy kto wie o jakich badaniach jest mowa ? Bo z tego co wiem, w Polsce takich badań się nie prowadzi. Czy ktoś zna może jakieś szczegóły np. CO się bada i na ILU pacjentach ?

Cytuję : Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska nie wykluczyła w środę, że już podczas najbliższego posiedzenia Sejmu, w przyszłym tygodniu, posłowie mogą rozpocząć prace nad projektem ustawy, która dopuszczałaby stosowanie w Polsce leczniczej marihuany.
JZ : Czy zna ktoś TREŚĆ tej proponowanej ustawy? Gdzie można to przeczytać?

Cytuję : “Premier Ewa Kopacz mówiła w poniedziałek w Łodzi, że dopuszczony już do obrotu jeden preparat oparty na marihuanie jest stosowany w leczeniu stwardnienia rozsianego.
JZ : Do stwardnienie rozsianego? Czy ktoś wie gdzie te badania są prowadzone i czego używają ?

Cytuję : Kolejne takie preparaty – dodała Kopacz – będą dopuszczane “systematycznie po przeprowadzanych badaniach klinicznych”
JZ : Takie to znaczy JAKIE ???? Widzicie gdzie to zmierza???
Zmierza to w kierunku IZOLATÓW z konopi za które trzeba będzie bardzo ciężko zapłacić !
Cytuję : dotyczy propozycji posła Jakiego (POCHWALAM za odwagę, ale… ) Dotyczyć miałoby to pacjentów, którzy nie są uzależnieni, a u których stosowana jest terapia paliatywna, cierpiących na stwardnienie rozsiane, padaczkę, miażdżycę bądź AIDS.
JZ : Prosiłem na jego stronie internetowej o OPUBLIKOWANIE tej propozycji, bo jest ona ZŁA !!!!!!!!
Zobaczcie… “u których stosowana jest terapia paliatywna, cierpiących na stwardnienie rozsiane, padaczkę, miażdżycę bądź AIDS.”

A CO Z RESZTĄ CHORYCH ????????????????????

A co z chorymi na nowotwory mózgu, chorobę Leśniowskiego-Crohna, stwardnienie zanikowe boczne itd… itd …

A co z tymi, którzy są ciężko, przewlekle chorzy, niesamowicie cierpiący, a nie będący w stanie paliatywnym ??? Co nimi??

Nie wolno dopuścić do przegłosowania TAKIEJ ustawy, bo to natychmiast “wycina” innych chorych? Co z nimi??? Co z takim Tomkiem Nadolskim??? Jemu nie???? Bo co? bo KTOŚ ODGÓRNIE zabawia się w Boga ? Temu damy, a temu nie???

Czy ich POKRĘCIŁO???

Jak można w ten sposób grać zdrowiem i życiem ludzkim !! ???
Od kiedy to URZĘDNIK ma od tym decydować ??? Urzędnik, którego wynagrodzenie MY płacimy. To MY im za TAKIE ustawy mamy płacić ! ??? Przecież, taka ustawa ŁAMIE Art.68 Konstytucji!!!!

Ja się biję o KAŻDEGO CHOREGO CZŁOWIEKA W POLSCE!!

Jakim prawem urzędnik, łamiąc Konstytucję ODMAWIA INNYM CHORYM PRAWA DO LECZENIA ??????? i łaskawie pozwoli im się leczyć, jak już będą w stanie paliatywnym !!!

Stąd mój projekt ustawy, jaki zamieściłem poprzednio:

czytaj: KAŻDY, ale to KAŻDY Polak ma prawo do WYBORU TERAPII.

Widzę, że jest potrzeba PONOWNEJ masowej akcji społecznej mówiącej: MY TAKIEJ USTAWY NIE CHCEMY!!!!

Muszę coś takiego przygotować, ale… jeśli pod tym podpisze się mniej niż 1 000 000 Polaków, wywalą to do śmietnika. Dlatego, często mówię : SAMI SOBIE BĘDZIEMY WINNI ! Obudźcie się, ZRÓBMY COŚ jednocząc siły, bo będzie za późno !!
A wtedy… nie narzekajmy, że nie możemy się właściwie leczyć.

Ok… wiem, że pochodzę emocjonalnie, ale mnie znowu wkurzyli !!

Pozdrawiam 🙂
Jerzy Zięba

 

Zobacz także:

Koronawirus: APEL DO PREMIERA I MINISTRA ZDROWIA

Apel Jerzego Zięby do premiera i ministra zdrowia w sprawie uruchomienia procedury leczenia koronawirusa, opracowanej …

70 komentarzy

 1. pozdrawiam, jestem uradowana, ze ludzie dzialaja, mysla i patrza trzezwo na te przeglupie polskie zakazy, i nakazy , trzymajace nas wszystkich ” za kratkami” w tym naszym kraju, do kiedy to jeszcze???

 2. Popieram calym sercem, Jak mozna patrzec na cierpieni dziecka i nie tylko obojetnie. Zaslaniajac sie ze to narkotyk ale uzywany pod kontrola moze uratowac zycie.

 3. Jest mi smutno…., sam mam nie leczona astme i czasem jest mi ciezko, lecz nasi najmlodsi nie zasluguja na obojetnosc! Czas wkoncu zmienic sztywne pokomunistyczne zasady w naszym kraju, w ktorym wszystko jest zakazane…

 4. BRAK SŁÓW ,LUDZIE TRZEBA SIĘ OBUDZIĆ I NIE DAĆ SIĘ KRZYWDZIĆ ONI TO ROBIĄ BO MY NA TO POZWALAMY. TRZEBA SIĘ TROCHĘ BARDZIEJ ZASTANAWIAĆ PRZY WYBORACH, SAMI WYBIERACIE TAKIE SPRZEDAJNE POTWORY

 5. Wszystko byłoby ok, legalizacja TAK ale do jasnej cho…. po co tu mieszać koncerny farmaceutyczne, zasrany nfz się doczepi i caaaała kasa i dobrobyt płynący z tej rośliny pójdzie za granice albo do kieszeni tych którzy mają już je pełne, zamiast dać możliwość młodym ludziom ( nie czyt. ćpunom, dilerom, przestępcom ) niejednokrotnie w tej dziedzinie mającym większą wiedzę na temat hodowli marihunaen. Zobaczycie kto będzie otwierał te wielkie pola uprawy i kto tam będzie decydował o kasie, założę się że ten lekarz już to wie… Tak czy inaczej myśląc krótkowzrocznie doktorzyna robi kawał dobrej roboty dla chorych. Uprawa kilku krzaków w domu powinna być legalna, nazywanie trawy leczniczą tylko po to żeby zamknąć do opakowania i żeby jebany nfz mógł ciągnąć kase to ściema. Każda marycha jest lecznicza!!!

  • Kasa nigdzie nie pójdzie. Cały dowcip polega na tym, że ten LEK chorzy dostaną za darmo i NIKT na tym kasy nie będzie robił. Na produkcję będzie nasza dobrowolna zrzutka. Na tym polega genialność tego pomysłu Jerzego Zięby. Dorzucisz trochę, by w razie czego leczyć siebie, albo swoje dzieci, kiedy okaże się, że trzeba? Bo ja tak. Na taki pomysł nie wpadła jeszcze żadna partia, koncern farmaceutyczny, nfz, kasa chorych/półzdrowych itp.

 6. trybunał stanu i rewolucja. . .

 7. Prawdziwy brak empati…strach , chciwosc i brak zrozumienia..dominuje w sluzbie zdrowia jak rowniez i wsrod ludzi…
  Wiem, ze ida zmiany na lepsze i optymizm Pana Jerzego i wspierajacych zwyciezy.

 8. Popieram!!! Przeciez to wszystko dla ludzi cierpiacych! Trzeba im ulzyc!

 9. Mój syn choruje na padaczkę i autyzm.Ataki padaczki to potężny wysiłek dla organizmu.Z chwilą pojawienia się padaczki doszła również agresja. Niech w końcu rządzący się obudzą i pomyślą o innych nie tylko o sobie, przecież po to są żeby pomagać a nie szkodzić.

 10. Polscy politycy to dinozaury wykarmione propagandą wojenną w której to żołnierze nie chcieli walczyć po wypaleniu marihuany, ten proceder w późniejszych latach podłapali farmaceuci którym jest to do dziś na rękę. Dlaczego konopie to jakieś wiedźmy XXI wieku? dlaczego prohibicja rozwinęła rynek dopalaczy? dlaczego to nie marihuana zniszczy ci życie, a policja która cię z nią złapie? o co tu chodzi? to celowe niszczenie narodu i jej ponoć "należnej" wolności?

 11. Popieram taki sposób leczenia i podpisuje się pod nim obydwoma rękami. Dość zacofania, ciemnoty i hipokryzji w tym kraju !!!

 12. Popieram !!! – podpisuję się ja oraz moja 4 osobowa rodzina.

 13. Jak mozna zabronic korzystania z natury ? Czy za tym peoblemem stoja korporacje medyczne i przez nie skorumpowani politycy!?

 14. zdrowy doktor podoba mi się, szkoda, bo pewnie zamkną go o świcie

 15. nie wcale nikt nie umarł oprócz tych ktorzy odebrali sobie zycie przez powieszenie lub skakanie z okien mhm wy ale jestescie tepi to jest narkotyk. poczytajcie sobie co sie stanie jezeli od regularnego brania marihuany i po odstawieniu maja ludzie problemy a tysiące takich jest. NIE DLA LEGALIZACJI!!!!!!

  • Sluchaj baranie!!! Bo inaczej cie nazwac nie mozna!!! Jezeli nie masz pojecia czym jest marihuana w zwyklym obiegu faszerowana chemia i thc w duzych ilosciach, a wyciag oleju z konopii do celow leczniczych to zaszufladkuj sie z tymi postkomunistami z rzadu i przy najblizszych wyborach parlamentarnych cisnij z nimi z tego kraju, bo przez takich jsk Ty, tacy jak ja musieli z tego kraju uciekac.

 16. Panie doktorze ta komisja bioetyczna to kościół działający przez swoich zwolenników, czyli PIS i inni nawiedzeni “ciemnogrodzianie” oraz a może przede wszystkim koncerny którym zależy nie na leczeniu tylko na sprzedaży własnych mic nie wartych specyfików.

 17. popieram !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 18. Jestem samotnym ojcem dwu córek . Jedna jest chora na epilepsję . Kiedy 9 lat temu dostała pierwszego ataku ,byłem przekonany że umiera a ja razem z nią.Od tamtej pory nigdy nie przespałem sppokojnie nocy ,byle szmer a ja jestem na nogach z ramueniem na sercu.Ktoś kto tego nie przeżył nie jest w stanie tego zrozumieć co przeżywa rodzic.Mojej córce jak na razie ataki odstąpiły ale tysiącom innych dzieci nie .Jeśli ten lek pomaga to nie jest ważne z czego jest produkowany ,ma ulżyć i pomóc choremu a nie ministrowi majàcemu dostęp do wszystkiego za nasze podatki i składki.Niech się wezmą do roboty razem ze złodziejskim NFZ-etem a nie nabijaniem sobie kieszeni.

 19. to przecież demokracja coś czego ludzie tak bardzo chcieli a teraz gówno maja do powiedzenia, a złodzieje u koryta kradną naszę pieniądzę i sprzedają kraj !

 20. Cierpię na akromegalię. Niszczy mnie i moje życie skutecznie. Tylko palenie marihuany mi pomaga przeżyć w miarę normalnie dzień….
  Pomocy!

 21. Brednie to ty piszesz. konsultant krajowy powiedział to jednej z matek, że jest cichy zakaz wydawania zezwoleń. Komuś chyba zależy aby informacja o skuteczności tych leków nie szła w świat! Mafia farmaceutyczna trzyma łąpe na delegalizacji konopi! Na szczęście coraz większa grupa pacjentów ma wiedzę na ten temat. WYSŁUCHAJ SOBIE BYŁEGO MINISTRA ZDROWIA i innych! http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp?u

 22. Witam
  Mam dziecko z epilepsją – obecnie jest to 25 letni mężczyzna. " dzięki " epilepsji lekoopornej (kilkanaście napadów dziennie) jest bez kontaktu z otoczeniem. My jako rodzice nie wytrzymaliśmy tej presji i już nie jesteśmy razem, nasze małżeństwo się rozpadło. Nasze państwo nigdy nie wyciągnęło do nas pomocnej ręki choćby w obecności psychologów. wyciągało za to łapę po podatki – bezwzględnie. Życie całej rodziny znajdującej się w podobnej sytuacji jest ZAWSZE pełna dramatów, obaw – CODZIENNYCH – o życie dziecka. Nasi "reprezentanci " w rządzie – nie są nasi, to oszuści złotouści, którzy przekonują nas kłamstwami do ich wybierania na tak wysokie urzędy. Są oni oderwani od rzeczywistości, nie mają pojęcia o życiu zwykłych ludzi i ich problemach. zależy im aby samym się ustawić w życiu. Tak jak jedna Pani w rządzie stwierdziła , że ktoś kto zarabia 6 tysięcy jest półgłówkiem, czy jakoś tak, tak ludzie zabraniający dostępu do jedynego czasem leku, który może leczyć małe i duże dzieciaki, to osoby które nie są naszymi reprezentantami. Zastanówmy się poważnie kogo wybieramy!!!!!!!! ten rząd – cały!!!!!!!!!!!!! – należy wymienić na ludzi z naszych środowisk, którzy cierpią, mają codzienne problemy wszelkiego rodzaju i chcą jakoś te problemy usunąć z naszego życia. Całym sercem POPIERAM – inicjatywę Pana Jerzego Zięby!!!!!!!!!!!!!!. Pozdrawiam Pana i jestem gorącym Pana zwolennikiem i propaguję Pana poglądy w swoim środowisku.

 23. Marihuana używana do celów leczniczych ma bardzo niską zawartość THC, czyli składnika, który odpowiada za "haj".

 24. Popieram Pana Ziebę, przesluchalem i wprowadzilem w zycie wiele jego zalecen z jego wywiadow dla NTV.
  Tych pseudo politykow czas pogonic…siefza w kieszeniach firm farmaceutycznych.
  Pawle Kukiz….na jesieni zrob z nimi porzadek by tacy ludzie jak P.Zięba mogli pomagac ludziom a nie jak sluzba zdrowia liczyc kase i usmiercac.

 25. Brak słów nie musiałem czytać tego artykułu do konca tak wiedziałem o co chodzi ….szok dla tych idiotów liczy się tylko kasa a nie zdrowie dzieci. Leżę w łóżku obok moja córka półtora roczku ma po obejrzeniu tych filmików serce mi stanęło na moment i łzy same mi leciał po poleczkach cos nieprawdopodobnego wiem jedno niech ich tam wszystkich szlak trafi Polskie bagno …

 26. Tu nie chodzi o import czegoś tam – np. wódki – tej możemy importować ile chcemy, ale chodzi o Import Docelowy leku (czyli dla konkretnego, umierającego dziecka), leku który w Polsce jest ZAKAZANY. I na to potrzebna jest zgoda wielu urzędników, którym płacimy pieniądze za to, żeby tę zgodę wydali, a oni tej zgody nie wydają, bo nie. Autor tego apelu jest bardzo dobrze wykształcony, dlatego ten apel napisał. Rozumiesz?

 27. Żeby tak ich dzieci i dzieci ich dzieci potrzebowały oleju i żeby go nie dostały.

 28. bandyterka albo kretyni zaczęli nam stanowić prawo, co za bajzel….

 29. Poza dobrą kasą drugi argument: musimy ostro wspierać naszą farmację "klient wyleczony to klient stracony"

 30. Pisać każdy może trzeba działać pozdrawiam wszystkich oburzonych ..

 31. Tak czy inacze,jestesmy przeciesz truci na wszystkie sposoby,czy to maja byc lekarstwa chemiczne czy te wszystkie ladnie zapakowane z dlugo terminowa data jedzenie!!!
  wiec; jakie ma to znaczenie/ Najwazniejsze aby ulzyc cierpienie????

 32. Jakim prawem w ogóle ktoś za mnie ma decydować o tym:
  -co mogę używać do leczenia a czego nie mogę?
  -co mi wolno nosić w kieszeni a czego nie?
  -czy i w jakim wieku mam posyłać dzieci do szkoły?
  -czy i na co mam szczepić swoje dzieci?
  -czy i jak mogę budować na WŁASNEJ działce?
  -że jest przymus obowiązkowego ubezpieczenia (ZUS)?
  -kto i jak długo sprawuje władzę w tym kraju za moje pieniądze?
  -na co i w jakiej kwocie przeznaczane są publiczne pieniądze???

 33. alkohol tez trzeba zakazac jako narkotyk, odurza, zaburza prace mozgu, powoduje utrate kontroli nad ruchami, mysleniem i doprowadza tez w niektorych przypadkach do agresjii, czego nie widzialam jeszcze przy konopiach indyjskich, czlowiek jest weselszy i bardziej intensywniej odczuwa bodzce. Zreszta tu mowa o medycznej formie. Zalecam myslenie i edukacje.

 34. Popieram! Zioła są stosowane w medycynie ludowej od wieków. Życie i jego jakość to wartości największe.

 35. Myślę, że ta decyzja jest nieludzka. Nie pomaga ona chorym cierpiącym. Nikt nigdy nie pozna bólu cierpiącego jeśli sam nie będzie chory lub członek jego rodziny. Uważam, że członkowie tej komisji kierują się tylko profitami które otrzymują z racji zajmowanych stanowisk dlatego powinni zrezygnować z pracy, gdyż nie umieja podejmować trudnych decyzji.

 36. Na nielegalnym handlu Ministerstwo wiecej sie dorobi… bo tu nie chodzi o ich dzieci. …

 37. Grażyna Gaczoł

  Jurek popieram. Całym sercem. Zróbmy kampanie. W nas jest siła! Mam przyjaciółkę która leczy dziecko poza granicami naszego kraju i daje jej Canabis. To nie leczy ale zmniejsza na razie ilośc ataków i spastyczność – ale to początek. Trzeba tym dzieciom pomoc zróbmy to! Ja chętnie dołącze bardzo akttwnie!

 38. Te konopie sa specjalnie przygotowywane do celow medycznych.

  Z internetu:
  – Marihuana lecznicza różni się znacząco od zwykłej marihuany. Nie posiada Tetrahydrokannabinolu, tzw. THC. Jest to substancja odpowiedzialna za halucynacje. Zaburzenie stanów świadomości to główny, niepożądany skutek zażywania marihuany – mówi Wirtualnej Polsce Jerzy Fiałkiewicz z Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii.

 39. gandzi jaram bardzo dużo i długo a jak nie ma to nie ma i zero jakiekolwiek pociągu.. a bez fajki??????? 1 h nie wytrzymam . a jak nie mam fajek to mnie nerwica skręca. wiec gdzie tu jest narkotyk ?? Chybia ta rzecz która uzależnia prawda .. a czy w tytoniu jest jakikolwiek składnik który jest substancją leczniczą???
  Niestety w naszym chorym kraju długo tego sie nie doczekamy..
  PS. Jestem chory na epi i po paleniu lepiej funkcjonuje i lepiej sie czuje niż po tym chemicznym gó**nie w pigułkach które co kilka lat musisz zmieniać bo organizm sie przyzwyczaja ( to czeka teraz mnie, zmiana leków bo organizm sie przyzwyczajił za 10 lat bedzie to samo będe sie truł nową chemią)

 40. Witam

  Opowiem moją historie ( nie którzy powiedzą , ze nastepny narkoman który chce legalizajci,,, mam to gdzies ) … Jestem chory na epi juz jakies 14-15 lat.. Ludzie możecie mówic , ze to narkotyk który uzaleznia nie prawda .. Kiedy byłem juz hory jakies 7 lat to przez te 7 lat miałem te je***e ataki ok 2 razy na miesiąc potem zaczołem sobie popalać gandzie najpierw czasami potem częściej aż paliłem bardzo często.TRWAŁO TO 3 LATA CODZIENNIE. ( JEDNAK DAM SOBIE OBCIĄĆ RĘCE I NOGI ŻE PALENIE TRAWKI NIE UZALEZNIA BO PO 3 LATACH MI SIE ZNUDZIŁO I ZROBIŁEM PYK I PRZESTAŁEM) PRZEZ TE 3 LATA MOJEGO PALENIA ATAKI ZMNIEJSZYŁY SIE DOSŁOWNIE O 80 % MIAŁEM WTEDY 2-3 NA ROK … NIE NA MIESIĄC. GDY PRZESTAŁEM PALIĆ PO PEWNYM CZASIE ATAKI ZNOWU SIE NASILIŁY …. TERAZ CHCĄ MI ZNOWU PRZEZ TO TABLETY ZMIENIAĆ NA INNE I ZNOWU INNA CHCEMIA
  JESTEM ŻYWYM DOWODEM , ŻE pALENIE MARICHUANY NIE UZALEŻNIA I POMAGA OSOBOM Z EPI.. pOZDRAWIAM TYCH CO ROZUMIEJA.

 41. Stosowanie konopi indyjskich w medycynie jest praktykowane od tysiącleci… Nie rozumiem czemu tak nagle zabraniają lekarstw dla ludzi.. Zabierzmy im pieniądze zabierzmy im spokój w którym nie muszą patrzeć jak ich dziecko cierpi..

  Propo PALENIA MARIHUANY, czy ludzie są naprawde tak głupi? może niektórym się wydawać że to złe, ale chyby zalegalizowali marihuanę i nałożyli banderolę na produkty przeznaczone do palenia (według polskiego prawa- środki odurzające czyt. Narkotyki) zarobiliby nie dość że na opodatkowaniu takiego produktu, to uwierzcie mi ludzie 1/4 więźniów wyszłaby na wolność a Polacy nie musieliby ich utrzymywać z podatków. Dodatkowe pieniądze na leczenie chorych, dodatkowe badania itp.

 42. w Polsce nie istnieje coś takiego jak etyka, są tylko własne interesy. ktoś musiał im niezłą sumkę dać, a pisząc ktoś mam namyśli Polskich producentów leków, bo dla nich to oznaczałoby kolosalne straty finansowe, bo zamiast kupować ich leki kupowalibyśmy te które naprawdę działają, a to już jest źle…autor ma racje cała komisja powinna wylądować na bruku.

 43. Ciekawe ile mafia płaci politykom za to, żeby mieć monopol i dyktować ceny w szarej strefie… Nie jest to w interesie mafii, żeby lek był dostępny, może w tym problem… Nie życzę ich dzieciom padaczki, ale troszkę empatii, serca… Jak politycy nie będą mieli korzyści łapówkowych, to może i oni okażą się bardziej ludzcy… Nie wiem kim są ci urzędnicy Ministerstwa Zdrowia, ale… dołączam do apelu o etykę! Po co nam mafia?

 44. Skoro mozna podawac morfine I codeine ludziom w ramach leczenia a to tez narkotyki ,dlaczego nie mozna podawac konopi ?????

 45. ten produkt istnieje od co najmniej 2000 lat!!

 46. to chyba na Dzien Dziecka Ministerstwo Zdrowia taka niespodzianke sprezentowało …woła o pmoste do Nieba..

 47. mam kolege znamy sie od lat czesto mial ataki nawet przy mnie co nie jest milym widokiem a jest osoba dorosla nigdy nie widziale ataku u niemowlaka ale moge to sobie wyobrazic jedynie Do czego zdarzam moj kolega zaczal regularnie paic marihuane i co najlepsze nie mial ataku juz ponad od roku Wiadomo nie damy niemowlakowi ziola do palenia ale Tym Skurwysynom co nie pozwalaja na leczenie naszyh bliskich tak jak chcemy w lepszy sposob chetnie bym ZA…bal. ps czytalem artykul o niemowleciu w stanach ktorego rodzice zaczeli leczyc padaczke olejem z konopii ataki zmniejszyly swa zestotliwosc z kilkudziesiecu do kilku dziennie

 48. Panie Szeroki i inni ludzie pogobnie myslacy, jak dalej bedziecie nazywac ziolo narkotykiem, to sie to nigdy niezmieni Edukacja EDUKACJA i jeszcze raz EDUKACJA……….Prosze sobie przypomniec co sie dzialo w polsce kilka lat temu z chorymi na Aids, jak nasi obywatele panikowali ze sie zaraza a dzis ci sami wypowiadaja z usmiechem na ustach jaka to w narodzie jest zacofanie. Panie i Panowie EDUKACJA. jeszcze jedno sam pale trawke zadko ale pale i szanowni Panstwo nic mi nie jest a Prawda jest taka ze wszystko szkodzi w nadmiarze nawet zywnosc ,kawa i inne…o papierosach i alkoholu nie trzeba nic pisac. Mam 46 lat i tez zbyt pozno to do mnie dotarlo

 49. Nie jest to narkotyk a używka, tak jak papierosy czy też alkohol.

 50. Narkotyk? Ale jeszcze NIKT na swiecie nie umarl od jego przedawkowania! Ciekawe, prawda? A ilu umiera od alkoholu i papierosow?
  Nasi urzednicy sa nasza zmora. To tak, jakby pochodzili z innej planety i nie znali zycia ani jego problemow. Podejmuja decyzje, tworza przepisy kompletnie oderwane od rzeczywistosci.
  Prosze, obejrzyjcie film:
  Marihuana-Dlaczego Dar Od Boga Jest Zakazany-Film Dokumentalny https://www.youtube.com/watch?v=sKbgAvSWS2Y

 51. W pełni się zgadzam z podanymi opiniami i gorąco popieram, pragnę jednak zauważyć, że nie tylko w naszym kraju tak się dzieje.
  Jest wiele przeprowadzonych badań odważnych nie tylko lekarzy na świecie, którzy dokumentują osiągane rezultaty medycyny naturalnej, a mimo to jakieś LOBBY to wszystko /powiem delikatnie/ hamuje. Jest to niezrozumiałe dla nas wszystkich, jak można w bezkarny sposób skazywać ludzi na utratę życia.
  Staszek

 52. Dołączam się. Sama czekałam od marca już na zgodę na import. Mam dziecko chorujące na epi lekooporną.

 53. Oni chcą nas wszystkich wykończyć. NFZ – Niedługo Forsy Zabraknie

 54. To straszne jak naszemu Ministerstwu Zdrowia,naszemu rządowi nie zależy na zdrowiu narodu.

  • Nabijanie kasy wlasnie sie odbywa (za pozwoleniem rzadu wlasnie). Tak dlugo jak marihuana jest nielegalna zarabiaja na niej wszelkiego rodzaju mafie etc. Plus sam jej zakup kryminalizuje spoleczenstwo (kupujacy=osoba lamiaca prawo=przestepca). Fakt, iz urzednicy nawet ciezko chorym dzieciakom zakazuja oleju z konopii nie miesci mi sie w glowie.

  • To nie jest tak że rządowi Polskiemu nie zależy na zdrowiu Narodu ale PRZEMYSŁ FARMACEUTYCZNY UPADNIE, to jest główny powód, tu się wszystko o kasę opiera.
   Mam córkę z Epi lekooporną ciężką do prowadzenia, ja mam Zespół Extremalnego Bólu (Neuralgia Nerwu Trójdzielnego)więc obie chciałybyśmy spróbować leczenia MM ale nie mamy możliwości.

  • bo to nie jest nasz rząd :]

   • Poczekaj na następny rząd ew. pisowski. Na pewno będziesz miał to co chcesz, tyle, że w formie "Módl się, a Bóg ci dopomoże".

  • Pacjent wyleczony, pacjent stracony. Tak działa światowy system tzw "Ratowania Ludzi" jedyne co jest to "hodowla" ludzi aby jak najdłużej faszerować lekami które mają jak najdłużej trzymać przy życiu nie wyleczyć.

   • nie kłoćcie się się o rząd, który jest lepszy lub który będzie.
    Tu chodzi właśnie o system i od niego musielibyśmy się uwolnić.
    Anoomys to dobrze ujął.

  • a Ty to zgraję nieudaczników politycznych nazywasz " rzadem " ?

 55. Popieram trzeba wykorzystać wszystkie dostępne środki aby leczyć

 56. Tacy ludzie jak DR.Marek Bachański to są lekarze z powołania i dążą do uzdrowienia ludzi a przede wszystkim dzieci które dziennie przechodzą męczarnie ,ci którzy mu tę drogę torują to są ZWYKŁE PIONKI NA ETACIE NFZ GÓWNO WARCI !!!!

 57. Popieram , każdy produkt który jest skuteczny w leczeniu , każdego człowieka nie tylko dzieci .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *