UA-48407778-1

Epidemia świnki wśród szczepionych studentów

Dziesiątki studentów z University of Illinois zachorowało na świnkę mimo, że większość z nich już dwukrotnie było szczepionych przeciwko tej chorobie. Władze uczelni zdecydowały, że będą się bronić przed epidemią świnki poprzez namawianie studentów do kolejnych… szczepień.

Na przełomie lipca i sierpnia 2015 roku na świnkę zachorowało 69 studentów. Większość z nich była już dwukrotnie szczepiona “słynną” szczepionką MMR (jest to tzw. szczepionka skojarzona – przeciwko odrze, śwince i różyczce).

MMRMimo, że szczepionka MMR nie działa, Stanowy Departament Zdrowia ogłosił, że: “co prawda większość zakażonych osób otrzymało już dwie serie szczepionki MMR, ale wierzymy, że trzecia seria pomoże przejąć kontrolę nad epidemią”.

Skuteczność stosowania szczepionek zawierających żywe, zmodyfikowane genetycznie wirusy, nie została jeszcze ustalona. Jak wyjaśnia National Vaccine Information Center (NVIC) w swoim raporcie:

“Czasami znajdujący się w szczepionkach osłabiony szczep wirusa może mutować i odzyskać zjadliwość, co znacznie podnosi ryzyko poważnych powikłań i może się przekształcić w infekcję wirusową”.

Jaki zatem jest sens stosowania szczepionek, które nie tylko nie są skuteczne, ale na dokładkę mogą wywołać chorobę, przeciwko której mają chronić?

Źródła:
http://www.naturalnews.com/050712_mumps_outbreak_MMR_vaccine_University_of_Illinois.html
http://www.foxnews.com/health/2015/08/06/mumps-outbreak-at-university-illinois-grows/
http://www.nvic.org/CMSTemplates/NVIC/pdf/Live-Virus-Vaccines-and-Vaccine-Shedding.pdf

Zobacz także:

Jerzy Zięba – wezwanie do zmiany systemu

Znakomite wystąpienie Jerzego Zięby w “Wagnerówce” z maja 2018 roku. Film powinien obejrzeć każdy, któremu …

One comment

  1. Moja córka również po szczepiące MMR do dwóch dni miała świnkę 🙂
    Żałuję tylko, że 15 lat temu nie wiedziałam tego co wiem teraz…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *