Home / Alt News / GMO – śmierć przez samobójstwo

GMO – śmierć przez samobójstwo

Biotechnologiczne giganty typu Monsanto, DOW, czy Bayer, obiecywały, że „nakarmią świat”. Tymczasem stworzyły pokolenie niewolników uzależnionych od ich toksycznych monopoli chemiczno-nasiennych. GMO to już nie tylko podwyższone ryzyko nowotworu. To również niszczenie rodzimych społeczności rolniczych. W Indiach zrujnowani przez Monsanto rolnicy masowo popełniają samobójstwa.

Niezależne i długoterminowe badania wykazały, że GMO to ryzyko ciężkich chorób, w tym nowotworowych (czytaj artykuł o badaniach prof. Seraliniego). Nie mniej istotne jest ryzyko zmonopolizowania rynku thumbrolniczego przez kilka globalnych korporacji. Ten proceder trwa od wielu lat, a jego konsekwencje najlepiej widoczne są w Indiach. Od 1997 roku już ponad ćwierć miliona hinduskich rolników, wykończonych przez globalne korporacje, popełniło samobójstwo.

Zasada tego zbrodniczego procederu jest prosta. Monsanto sprzedaje rolnikom genetycznie modyfikowane nasiona bawełny, obiecując zwiększenie plonów. Rośliny nie rosną, bo wymagają specyficznego nawodnienia i powodują wzrost silnych chwastów. Te można niszczyć tylko chemikaliami typu Roundup, sprzedawanym rolnikom również przez … Monsanto. Niskie plony powodują, że zadłużony rolnik staje się teraz ofiarą banku (lub lichwiarza), który skredytował mu zakup nasion. Bank przejmuje ziemię rolnika, a temu nie pozostaje nic innego, tylko samobójstwo.

Zobacz znany i znakomity film pt. „Gorzkie nasiona” świetnie pokazuje jak to się odbywa. Tylko z pozoru Indie są daleko od Polski. My też funkcjonujemy w globalnej gospodarce i wszelkie globalne zjawiska nas również dotyczą. W tym ryzyko zniszczenia i uzależnienia naszego rolnictwa.

 

Zobacz także:

Monsanto zostanie pozwane do Trybunału w Hadze za zbrodnie przeciwko naturze i ludzkości

Grupa międzynarodowych organizacji konsumenckich, środowiskowych i społecznych ogłosiła, że postawi ponadnarodową korporację Monsanto przed Trybunałem …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *