Home / Alt News / Herbicyd firmy DOW też jest rakotwórczy?

Herbicyd firmy DOW też jest rakotwórczy?

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, że herbicyd 2,4-D stosowany przez koncern Dow Chemical Co. jest “prawdopodobnie rakotwórczy”, podobnie jak glifosat produkowany przez firmę Monsanto. Chemiczny eksperyment na ludzkości trwa.


IARCNaukowcy z Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem (IARC) twierdzą, że nie są pewni, czy i jak często herbicyd 2,4-D powoduje raka u ludzi. Reuters 22 czerwca 2015 podaje, że:

IARC zdecydowała się na określenie być może rakotwórczy, ponieważ nie ma ostatecznych dowodów na związek herbicydu 2,4-D z rakiem, ale o tym związku może świadczyć analiza najnowszej literatury naukowej.

Bez względu na to, jak herbicyd 2,4-D lub glifosat zostaną przez Międzynarodową Agencję Badań nad Rakiem zaklasyfikowane pod względem rakotwórczości i tak nie ma to wpływu na decyzje ustawodawców. O dopuszczeniu do stosowania takich substancji w rolnictwie decydują urzędnicy państwowi.

Herbicyd 2,4-D został wprowadzony na rynek w 1945. Zatem już 70 lat trwa chemiczny eksperyment na ludzkości. Podobnie jest z glifosatem, GMO, aspartamem, bisfenolem i innymi substancjami testowanymi na ludziach. Jest to tania, prosta i dochodowa metoda badawcza.

Źródło: http://news.yahoo.com/unit-finds-2-4-d-herbicide-possibly-causes-230534138–finance.html

Zobacz także:

Kolejne firmy usuwają z żywności sztuczne barwniki, aromaty i konserwanty

Sieci restauracji Taco Bell i Pizza Hut zapowiedziały, że wkrótce całkowicie usuną ze swoich potraw …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *