UA-48407778-1

Imbir skutecznie niszczy komórki nowotworowe!

Imbir jest 10 000 razy skuteczniejszy niż chemioterapia. Imbir nie tylko spowalnia rozwój komórek nowotworowych. Okazuje się, że potrafi również zwalczać ponad 100 innych schorzeń.

Naukowcy z Georgia State University przeprowadzili badania z imbirem na myszach laboratoryjnych. Wyniki wykazały, że ekstrakt z imbiru zmniejsza wielkość guza prostaty u myszy aż o 56%.

W porównaniu do chemioterapii imbir okazał się 10 000 razy skuteczniejszy. Dzieje się tak za sprawą znajdującego się w imbirze związku zwanego 6-shogaol. Powstaje on, gdy imbir jest suszony lub gotowany. Powstało już 17 prac naukowych, które wykazały skuteczność imbiru w zwalczaniu chorób nowotworowych.

Imbir zwalcza ponad 100 chorób!


imbir surowyNajlepiej znaną przeciwnowotworową rośliną jest kurkuma. Imbir jest blisko spokrewniony z kurkumą, natomiast okazało się, że jest wyjątkowo skuteczny w zmniejszaniu nowotworowych guzów prostaty.

Przy czym, w przeciwieństwie do chemioterapii, imbir działa jak lekarstwo i praktycznie nie ma żadnych skutków ubocznych.

Działa też przeciwgrzybicznie, przeciwwirusowo i przeciwzapalnie. Jest skuteczny w leczeniu cukrzycy, choroby zwyrodnieniowej stawów, korzystnie działa na układ trawienny i odpornościowy. W medycynie chińskiej imbir był znany i stosowany już ponad 2000 lat temu.


Imbir – sposoby przygotowania


imbir herbataImbir można stosować jako klasyczną przyprawę do potraw. W postaci mielonej dodaje się go do sosów i zup. Surowy, pokrojony korzeń imbiru dodaje się do mięs – najlepiej tłustych – lub do owoców morza.

Z kolei gorącą herbatę imbirową przyrządza się wrzucając pokrojone kawałki imbiru na gotującą się wodę na 10 do 30 minut. Przecedzony wywar pije się z dodatkiem cytryny lub soku.

Natomiast w przypadku np. zapalenia zatok można imbir wcierać w skórę, co działa rozgrzewająco i przeciwbólowo. Możliwości jest znacznie więcej – na bazie imbiru przygotowuje się ekstrakty, marynaty, nalewki i olejki, stosowane w naturalnych kosmetykach.

Źródło:

ncbi.nlm.nih.gov

nutriglob.pl

Zobacz także:

Tłuszcze nasycone uratują Ci zdrowie

Licząca dziesiątki lat propaganda nawołująca ludzi do diety niskotłuszczowej miała fatalny wpływ na ich zdrowie. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *