Home / Alt News / Kolejni rządowi „eksperci” promują uprawy GMO

Kolejni rządowi „eksperci” promują uprawy GMO

Cały zespół „ekspertów” rządu brytyjskiego, powołany do promowania upraw i żywności GMO, ma ścisłe powiązania z producentami GMO i firmami biotechnologicznymi. Ci pseudonaukowcy doradzają premierowi Wielkiej Brytanii w sprawach polityki i nauki. Informacje ujawnił dziennik Daily Mail.

Pięcioosobowa grupa „naukowców” sporządziła raport, w którym stwierdza, że należy zmienić przepisy UE w kwestii upraw GMO i dopuścić je do stosowania w Wielkiej Brytanii. Wzywają do przyspieszonego stosowania upraw GMO w brytyjskich gospodarstwach i rekomendują ich powszechne stosowanie.

 

eksperci-gmo

Okazuje się jednak, że WSZYSCY ci „naukowcy” mają ścisłe powiązania z firmami biotechnologicznymi.

Brytyjscy „eksperci” ds. GMO:

Jonathan Jones („profesor”) – właściciel firmy Mendel Biotechnology, jego głównym klientem jest firma Monsanto.

Sir David Baulcombe („profesor”), University of Cambridge, consultant firmy Sygenta (uprawy GMO).

Jim Dunwell (“profesor”), Uniwersytet w Reading, założyciel grupy pro-GM CropGen (misja: lobbowanie za GMO).

John Pickett („profesor”), Rothamsted Resarch,  jego partnerzy biznesowi: firmy biotechnologiczne Aventis, DuPont, Novartis, Sygenta.

Pere Puigdomenech (“professor”), Instytut Biotechnologii Molekularnej, Barcelona, sponsorowany przez Monsanto, Bayer i DuPont.

GMO-monsanto

Już 4 miesiące przed opublikowaniem raportu powyższych „naukowców” premier Wielkiej Brytanii , David Cameron, został poinformowany o ich powiązaniach z gigantami GMO, ale nabrał wody w usta i odczekał aż „raport” zostanie opublikowany.

Daily Mail nie publikuje listy płac powyższych „naukowców”, bo tych danych niestety nie mamy. Skoro jednak wszyscy „eksperci”, powołani przez brytyjską tzw. „Radę ds. Nauki i Technologii”, mają powiązania biznesowe z lobby GMO, to nie jest żaden przypadek.

Dr Brian John, z grupy GMWatch skomentował to tak:

“uważamy, że jest to niesamowite, że pięciu wysokich rangą naukowców może tak lekceważąco traktować wyniki prac prawdziwych, niezależnych naukowców, którzy odkryli, że organizmy zmodyfikowane genetycznie są bezpośrednio i pośrednio szkodliwe dla ssaków i środowiska”.

Bardzo to delikatne określenie. Warto przyglądać się europejskim grupom „ekspertów” z wszelkich dziedzin, bowiem podobne grupy powoływane są również w Polsce.

Źródło: Daily Mail, wydanie z 14 marca 2014

Zobacz także:

Monsanto zostanie pozwane do Trybunału w Hadze za zbrodnie przeciwko naturze i ludzkości

Grupa międzynarodowych organizacji konsumenckich, środowiskowych i społecznych ogłosiła, że postawi ponadnarodową korporację Monsanto przed Trybunałem …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *