UA-48407778-1

Lekarze żądają wstrzymania stosowania szczepionek przeciwko HPV

Ponad 200 lekarzy wezwało Unię Europejską do natychmiastowego zaprzestania stosowania szczepionek przeciwko wirusowi HPV, dopóki nie zostanie potwierdzona ich skuteczność i bezpieczeństwo. Tymczasem Big Pharma próbuje rozkręcić interes i rozpoczęła wielką kampanię stosowania Gardasilu i Cervarixu wśród chłopców w wieku od 10 do 15 lat.

W imieniu lekarzy petycję w Parlamencie Europejskim złożył eurodeputowany Michèle Rivasi. W petycji lekarze podważają nie tylko zasadność stosowania szczepionki przeciwko HPV, ale też podnoszą etyczną stronę promowania ich przez lekarzy.

Najczęściej stosowane szczepionki przeciwko wirusowi HPV to Gardasil firmy Merck & Co. oraz Cervarix firmy GlaxoSmithKline. Coraz częściej lekarze kwestionują ich bezpieczeństwo. We Francji już 58% lekarzy uważa, że szczepionki te nie powinny być podawane dzieciom, a 31% ma wątpliwości czy w ogóle są one bezpieczne.

gardasil no

Rok temu Japonia, po kilkuset zgłoszeniach ciężkich powikłań poszczepiennych, które skończyły się kalectwem, wycofała zalecenia stosowania tych szczepionek wśród dziewcząt. Dziennik The Tokio Times pisał o tej aferze w ten sposób:

“Alarmujące raporty doprowadziły rząd Japonii do zawieszania rekomendacji dla kontrowersyjnej szczepionki. Rząd Stanów Zjednoczonych robi odwrotnie, mimo niepokojących przypadków poważnych efektów ubocznych. Administracja Obamy nadal rekomenduje szczepionkę Gardasil i wydaje duże sumy na jej promocję oraz bardzo stara się, aby szczegóły dotyczące niebezpieczeństw stosowania tej szczepionki trzymać w tajemnicy.”

large_article_im397_vaccine_2Teraz Merck & Co. oraz GlaxoSmithKline dowodzą, że ich szczepionki zapobiegają również rakowi jamy ustnej i gardła. I zaczęły intensywnie promować je wśród kilkunastoletnich chłopców. To najlepszy sposób na przyciągnięcie nowych pacjentów i podwojenie sprzedaży.

Źródła:
http://sanevax.org/rivasi-addresses-gardasil-scandal-europe/
http://healthimpactnews.com/2015/gardasil-vaccine-promoted-to-12-year-old-boys-to-double-the-market/
http://www.tokyotimes.com/side-effects-in-young-girls-take-gardasil-out-from-japanese-market/

Zobacz także:

Jerzy Zięba – wezwanie do zmiany systemu

Znakomite wystąpienie Jerzego Zięby w “Wagnerówce” z maja 2018 roku. Film powinien obejrzeć każdy, któremu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *