Home / Alt News / Miesiąc narodzin ma wpływ na podatność na choroby

Miesiąc narodzin ma wpływ na podatność na choroby

Naukowcy odkryli zaskakujący związek między miesiącem narodzin i podatnością na różne choroby. Badania wykazały, że ludzie urodzeni w maju są najmniej narażeni na choroby, a osoby urodzone w październiku najbardziej. Wyodrębniono 55 chorób, które są związane z konkretnym miesiącem narodzin. Sprawdź, czy Ciebie dotyczą.


Naukowcy z Columbia University przebadali bazę danych szpitala NewYork Presbyterian Hospital, zawierającą szczegółowe karty zdrowia 1,7 miliona pacjentów. Badania wykazały, że miesiąc narodzin ma wpływ na powstawanie niektórych chorób. Wyniki badań opublikowali w Journal of the American Medical Informatics Association.

chorobyZnaleziono 55 chorób, które są “istotnie zależne” od miesiąca narodzin. 19 z nich zostało wcześniej zbadanych i można w prosty sposób określić ich przyczyny. Przykładowo dowody na powiązanie astmy z miesiącem urodzenia wykazano już 1983 roku. Okazało się, że ma to związek z sezonowym występowaniem dużej ilości kurzu zawierającego roztocza. Z kolei niektóre schorzenia neurologiczne mogą być związane z urodzeniem w miesiącach o niskim nasłonecznieniu, a więc okresie, kiedy w naszym organizmie drastycznie spada  produkcja witaminy D.

Jednak teraz okazuje się, że miesiąc urodzenia ma wpływ na powstawanie dziewięciu poważnych chorób sercowo-naczyniowych i niektórych nowotworów. Ale tutaj jeszcze nie odkryto bezpośredniego związku. Co ciekawe, naukowcy stwierdzili też, że urodzenie się w pewnych miesiącach daje zerowe ryzyko powstawania określonych chorób. Zobacz jaki jest związek daty narodzin z ryzykiem powstawania chorób:

miesiąc urodzenia i choroby

Prowadzący badania dr Tatonetti uspokaja, że “związek momentu narodzin z chorobami jest mniejszy niż np. sposób odżywiania się”. Gorzej jeśli obydwa czynniki kumulują się.

Źródło: http://jamia.oxfordjournals.org/content/early/2015/06/01/jamia.ocv046

Zobacz także:

Moringa – najzdrowsza żywność na świecie

Moringa oleifera, zwana Drzewem Długowieczności lub Drzewem Życia rośnie na zboczach indyjskiej części Himalajów. Według …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *