Home / Alt News / Mniszek lekarski zabija komórki nowotworowe

Mniszek lekarski zabija komórki nowotworowe

Mniszek lekarski znany jest od czasów starożytnych ze swoich niezwykłych korzyści zdrowotnych. Naukowcy odkryli, że mniszek ma jeszcze większe możliwości niż przypuszczano: w ciągu 48 godzin zabija 98% komórek nowotworowych.

Badania przeprowadzone w Centrum Onkologii w Ontario w Kanadzie wykazały, że wyciąg z korzenia mniszka już w ciągu 48 godzin zaczyna dezintegrację komórek rakowych, a organizm zastępuje je ze zdrowymi komórkami.

mniszekWykazano, że mniszek lekarski, popularnie zwany mleczem, nie tylko wzmacnia układ odpornościowy, ale działa przeciwrakowo w różnych typach nowotworów, w tym raka sutka, okrężnicy, prostaty, wątroby i płuc!

Dr Carolyn Hamm z Centrum Onkologii w Ontario, udowodniła, że silny ekstrakt z korzenia mniszka lekarskiego skutecznie leczy przewlekłą białaczkę mielomonocytową, rodzaj nowotworu, który najczęściej występuje u osób starszych. W przypadku jednego z pacjentów całkowita remisja tego nowotworu nastąpiła po 4 miesiącach.

Mniszek lekarski stosuje się również w leczeniu cukrzycy, zapobieganiu infekcji dróg moczowych i do oczyszczania organizmu z toksyn.

Lecznicze właściwości ma zarówno wywar z suszonych korzeni mniszka, jak i liście. Liście zbiera się wiosną, suszy i wypija w postaci herbaty.

Korzenie zbiera się późną jesienią, czyści, rozdrabnia, zalewa wrzątkiem i gotuje do 10 minut. Wywar pije się 2-3 razy dziennie przed jedzeniem.

Całą procedurę obróbki mniszka znakomicie pokazuje poniższy film:

Źródło:

http://www.cbc.ca/news/canada/windsor/dandelion-tea-touted-as-possible-cancer-killer-1.1129321

Zobacz także:

Moringa – najzdrowsza żywność na świecie

Moringa oleifera, zwana Drzewem Długowieczności lub Drzewem Życia rośnie na zboczach indyjskiej części Himalajów. Według …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *