UA-48407778-1

Mniszek lekarski zabija komórki nowotworowe

Mniszek lekarski znany jest od czasów starożytnych ze swoich niezwykłych korzyści zdrowotnych. Naukowcy odkryli, że mniszek ma jeszcze większe możliwości niż przypuszczano: w ciągu 48 godzin zabija 98% komórek nowotworowych.

Badania przeprowadzone w Centrum Onkologii w Ontario w Kanadzie wykazały, że wyciąg z korzenia mniszka już w ciągu 48 godzin zaczyna dezintegrację komórek rakowych, a organizm zastępuje je ze zdrowymi komórkami.

mniszekWykazano, że mniszek lekarski, popularnie zwany mleczem, nie tylko wzmacnia układ odpornościowy, ale działa przeciwrakowo w różnych typach nowotworów, w tym raka sutka, okrężnicy, prostaty, wątroby i płuc!

Dr Carolyn Hamm z Centrum Onkologii w Ontario, udowodniła, że silny ekstrakt z korzenia mniszka lekarskiego skutecznie leczy przewlekłą białaczkę mielomonocytową, rodzaj nowotworu, który najczęściej występuje u osób starszych. W przypadku jednego z pacjentów całkowita remisja tego nowotworu nastąpiła po 4 miesiącach.

Mniszek lekarski – korzyści i sposób stosowania

Mniszek lekarski stosuje się również w leczeniu cukrzycy, zapobieganiu infekcji dróg moczowych i do oczyszczania organizmu z toksyn.

Lecznicze właściwości ma zarówno wywar z suszonych korzeni mniszka, jak i liście. Liście zbiera się wiosną, suszy i wypija w postaci herbaty.

Korzenie zbiera się późną jesienią, czyści, rozdrabnia, zalewa wrzątkiem i gotuje do 10 minut. Wywar pije się 2-3 razy dziennie przed jedzeniem.

Całą procedurę obróbki mniszka znakomicie pokazuje poniższy film:

Źródło:

http://www.cbc.ca/news/canada/windsor/dandelion-tea-touted-as-possible-cancer-killer-1.1129321

Zobacz także:

Najlepsze zioła na nadciśnienie

Coraz częściej naukowcy sięgają do ludowej wiedzy o leczniczych właściwościach ziół i alternatywnych metodach leczenia. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *