UA-48407778-1
widok strzykawki na tle banknotów dolarowych

“Obowiązkowe szczepienia są legalne” – orzekł Europejski Trybunał Praw Człowieka

Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł, że obowiązkowe szczepienia są legalne. Ten wyrok może mieć decydujący wpływ na wprowadzenie obowiązku szczepień na COVID-19.

Orzeczenie było odpowiedzią na skargę kilku czeskich rodzin, które odmówiły zaszczepienia swoich dzieci przeciwko dziewięciu chorobom, w tym odrze, błonicy, tężcowi, krztuścowi i zapaleniu wątroby typu B.

Odmowa spowodowała represje czeskich władz. Rodziców ukarano grzywną, a dzieciom odmówiono opieki w żłobkach.

Wnosząc sprawę do Trybunału czeskie rodziny powoływały się, między innymi, na art. 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, który określa prawo do poszanowania do życia prywatnego oraz na art. 9, gwarantujący wolność myśli, sumienia i wyznania.

Sąd stwierdził, że czeskim rodzicom nie udało się udowodnić, że ich stanowisko “było wystarczająco przekonujące”.

Obowiązkowe szczepienia i “demokracja”

W wyroku Europejski Trybunał Praw Człowieka odrzucił “prawo do poszanowania życia prywatnego” i stwierdził, że obowiązkowe szczepienia „można uznać za konieczne w społeczeństwie demokratycznym ”.

Trybunał stwierdził też, że przymusowe szczepienia leżą w „najlepszym interesie” dzieci i zapewniają „każdemu dziecku ochronę przed poważnymi chorobami”.

Mimo, że ten wyrok nie jest bezpośrednio związany z COVID-19, orzeczenie to może mieć znaczące konsekwencje. “Demokratyczne” rządy już się przygotowują do wprowadzenia paszportów szczepionkowych.

Trwa też debata, w której już się rozważa, czy pracownicy zatrudnieni na niektórych stanowiskach powinni być zmuszani do przyjmowania szczepionki jako warunku zatrudnienia.

O innych przygotowywanych represjach – np. o ograniczeniach w podróżowaniu, “demokratyczne” media już od dawna informują.

Zobacz także:

Cała prawda o COVID-19. Lekarz medycyny, Włodzimierz Bodnar

Jest skuteczny, sprawdzony i stosowany lek na Covid-19 – amantadyna. O efektach stosowania leku opowiada …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *