Home / Alt News / Orzechy włoskie zwiększają wydajność mózgu

Orzechy włoskie zwiększają wydajność mózgu

Wystarczy jeść garść orzechów włoskich dziennie, by znacznie poprawić pamięć i pracę mózgu i to bez względu na wiek. Wszystko to dzięki temu, że orzechy włoskie mają składniki, których nie ma w innych orzechach.


Orzechy włoskie zawierają kwasy tłuszczowe omega-3 i inne składniki odżywcze, ale najważniejszy z nich to kwas alfa-linolenowy (ALA). Kwas ten występuje właśnie w orzechach włoskich, jako jednych z niewielu orzechów.

orzechy włoskie 2Naukowcy z David Geffen School of Medicine na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (UCLA), stwierdzili, że spożywanie około 13 gramów orzechów włoskich dziennie znacznie poprawia funkcjonowanie mózgu.

Testy przeprowadzili na populacji ludzi w wieku od 20 do 90 lat. Badani wykazali znaczny wzrost funkcji poznawczych mózgu i pamięci.

Naukowcy ustalili, że składniki orzechów włoskich nie tylko poprawiają sprawność mózgu, ale są też znakomitym sposobem na poprawę stanu zdrowia osób zagrożonych chorobą Alzheimera i nadużywających leki antydepresyjne, które wyniszczają mózg.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że już około 36 milionów ludzi cierpi na demencję. Oczekuje się, że do roku 2050 ta liczba potroi się. Tymczasem prosta i tania metoda korekty diety, którą można wzbogacić orzechami włoskimi, może zapobiec temu zjawisku.

Zobacz także:

Tłuszcze nasycone uratują Ci zdrowie

Unikaj żywności oznaczonej jako “niskotłuszczowa”! Licząca dziesiątki lat propaganda nawołująca ludzi do diety niskotłuszczowej miała …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *