Home / Alt News / Pij soki owocowe aż do smierci

Pij soki owocowe aż do smierci

Naukowcy odkryli, że tylko jedna szklanka soku owocowego dziennie wystarczy, aby zwiększyć ryzyko zgonu z powodu chorób układu sercowo-naczyniowego, podaje w lutowym wydaniu brytyjski The Lancet Diabetes & Endocrinology.

Wszystko to za sprawą zawartości cukru w sokach owocowych. Badacze z Glasgow University przeanalizowali całą gamę dostępnych w sprzedaży soków i stwierdzili, że zawierają one prawie tyle samo cukru co popularne napoje gazowane.

soki_owocowe_cukier

Badania wykazały, że picie tylko 500 ml soku winogronowego dziennie zwiększa tzw. odporność na insulinę, powoduje otyłość i w konsekwencji zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 i na choroby serca.

Ustalenia naukowców wymagają zmiany w świadomości dietetyków propagujących zdrowe odżywianie. Bezwiednie sugerują oni ludziom, aby pięć razy dziennie sięgali po owoce i warzywa, w tym po soki owocowe. A soki owocowe najlepiej przygotowywać samemu.

Zobacz także:

Tłuszcze nasycone uratują Ci zdrowie

Unikaj żywności oznaczonej jako “niskotłuszczowa”! Licząca dziesiątki lat propaganda nawołująca ludzi do diety niskotłuszczowej miała …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *