Skąd się biorą choroby?
Źródłem chorób są przede wszystkim bakterie, wirusy, grzyby, pasożyty oraz toksyny – zarówno związki organiczne jak i metale ciężkie. Te czynniki powodują zaburzenie w funkcjonowaniu organizmu, który traci naturalną zdolność do obrony.
W swojej książce „Kuracja życia” Hulda Clark pisze na ten temat tak:
“Bez względu na długość listy objawów danego pacjenta – od chronicznego zmęczenia poczynając, na bezpłodności i zaburzeniach psychicznych kończąc – jestem pewna, że istnieją tylko dwie przyczyny chorób: obecność pasożytów i/lub skażeń.Nigdy nie stwierdziłam, żeby głównym czynnikiem był brak ruchu, braki witaminowe, poziom hormonów, czy cokolwiek innego.”
Recepta na dobre zdrowie wydaje się zatem oczywista: wybić drobnoustroje i oczyścić organizm z toksyn.
Pasożyty
Pasożyty, które żyją w nas, wykorzystują witaminy, białka i wszystkie inne składniki odżywcze. Poza tym uwalniają do organizmu człowieka bakterie i wirusy. Najczęściej występujące w organizmie ludzkim robaki to obleńce i płazińce. Ich jaja wchłaniamy z brudem lub żywnością.
Najgorszy pasożyt to przywra jelitowa. Toksyny przenikające do naszego organizmu powodują, że przywra jelitowa może osiągnąć wszystkie swoje stadia rozwoju i doprowadzić do ciężkich chorób. Hulda Clark pisze na ten temat tak:
“Fasciolopsis buskii należy do przywr (robaków płaskich), które znajduję w każdym przypadku raka, infekcji wirusem HIV, chorobie Alzheimera, Crohna, mięsaka Kaposiego, jak i wśród ludzi, których oszczędziły te choroby.”
Bakterie i wirusy
Większość bakterii w organizmie jest unieszkodliwianych przez nasz układ immunologiczny, a niektóre są korzystne.
Wirusy powodują niektóre choroby, a ich leczenie jest trudne. Zazwyczaj polega ono na ograniczeniu dalszego rozwoju infekcji, co może przekształcić chorobę wirusową w chorobę przewlekłą.
Grzyby
Obecność grzybów w organizmie to ryzyko takich chorób jak: zapalenie płuc, ciężkie zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu.
Grzyb candida albicans wywołuje tzw. “zakażenie oportunistyczne” występujące u chorych na AIDS. Ma ciężki, nawracający przebieg. Jest na ogół pierwszym objawem AIDS.
Podobnie jak w przypadku innych grzybów, infekcji sprzyja nadużywanie antybiotyków, ogólne osłabienie odporności, czy odżywianie się konserwowanymi produktami spożywczymi. Grzyby najchętniej żywią się glukozą, maltozą, sacharozą i galaktozą, czyli węglowodanami.