Home / Alt News / Śmiertelny aspartam – czy to koniec napojów dietetycznych?
aspartam

Śmiertelny aspartam – czy to koniec napojów dietetycznych?

Aspartam to główny składnik napojów dietetycznych, po które sięgają ludzie, którzy chcą uniknąć cukru. Tymczasem największe badania, jakie do tej pory przeprowadzono z aspartamem wskazują, że może on powodować zawały serca, udary mózgu oraz zwiększa ryzyko śmierci.

Badanie przeprowadzili naukowcy z University of Iowa na imponującej grupie aż 60 000 kobiet, które przez ostatnie 10 lat stosowały napoje dietetyczne. Okazało się, że kobiety, które wypijają codziennie dwa lub więcej napojów dietetycznych są o 30% bardziej narażone na zawały i udary mózgu i aż o 50% na śmierć z powodu chorób układu sercowo-naczyniowego.

Aspartam zabija i tuczy powoli

To nie są pierwsze badania, które potwierdzają, że aspartam jest szkodliwą neurotoksyną, która może doprowadzić do wielu problemów zdrowotnych, w tym do raka.

Już w 1996 roku w Journal of Neuropathology & Experimental Neurology opublikowano wyniki badań, które wskazały na silny związek między spożyciem aspartamu a powstawaniem guzów nowotworowych u myszy.

Paradoksalnie unikanie cukru poprzez sięganie po sztuczne słodziki, jakim jest aspartam, wcale nie powoduje utraty masy ciała.

Naukowcy z Cellular and Developmental Biology Yale University udowodnili, że aspartam zwiększa apetyt bardziej niż glukoza i powoduje magazynowanie w organizmie tłuszczu!

Pozostaje chyba sięgać po najbardziej dietetyczny i zdrowy napój, jakim jest po prostu… woda.

Źródła:

UIowa.edu

GlobalHealingCenter.com

photo credit: Tojosan Coke Flanked via photopin (license)
photo credit: YaelBeeri Ice Coke via photopin (license)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *