UA-48407778-1
lipitor

Statyny – jak zarobić na cholesterolu?

Statyny przepisywane są przez lekarzy w celu obniżenia poziomu cholesterolu. Statyny niczego nie leczą, ale mają groźne działania uboczne. Kolejne badania potwierdziły, że stosowanie statyn zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę. W samych Stanach Zjednoczonych koncerny farmaceutyczne zarabiają na statynach 100 miliardów dolarów rocznie.


header-logoTRICARE – amerykańska służba zdrowia Departamentu Obrony przebadała ponad 26 tysięcy swoich pacjentów. Stwierdzono w nich, że statyny o 87% podnoszą ryzyko zachorowania na cukrzycę, powikłań cukrzycy i otyłości. Badanie zostało opublikowane 28 kwietnia 2015 w Journal of General Internal Medicine.

“Nasze badania wykazały, że używanie statyn wiązało się z istotnie wyższym ryzykiem wystąpienia nowych przypadków cukrzycy, nawet w bardzo zdrowej populacji” – podsumował badania główny ich autor, dr Ishak Mansi.

Cukrzyca jest tylko jednym ze skutków ubocznych związanych ze stosowaniem statyn. Wstatyny 2011 roku FDA (Amerykańska Agencja Żywności i Leków) wydała swoje pierwsze ostrzeżenie przed skutkami ubocznymi stosowania statyn, do których, oprócz cukrzycy, należą: uszkodzenia wątroby, utrata pamięci i uszkodzenia mięśni.

Na dokładkę wiadomo już, że statyny, których jedynym celem jest obniżanie poziomu cholesterolu, nie mają żadnej wartości terapeutycznej. Wręcz przeciwnie, okazuje się, że osoby z wyższym poziomem cholesterolu żyją dłużej niż osoby z niższym poziomem. Inne badania, opublikowane w Journal of the American College of Cardiology, wykazały, że statyny powodują odkładanie się wapnia w tętnicach wieńcowych, co może prowadzić do poważnych chorób serca. A przecież lekarze przepisują ten lek po to, by takim chorobom zapobiegać!

lipitor2Najpopularniejszy lek na cholesterol, zawierający statyny – Lipitor – jest najbardziej dochodowym lekiem w historii ludzkości. Jego producent – koncern Pfizer – zarobił na nim już 140 miliardów dolarów. Sutków ubocznych działania tego leku doświadczyły już tysiące osób. Ponad 2000 ofiar Lipitoru, które dzięki temu lekowi nabawiły się cukrzycy, złożyło pozwy przeciwko koncernowi Pfizer.

Jak się robi biznes na cholesterolu?

Pfizer – producent Lipitoru – skorzystał z nowych przepisów marketingowych wprowadzonych w USA w 1997 roku. Pozwoliły one firmom farmaceutycznym na reklamowanie swoich produktów bezpośrednio konsumentom. W ten sposób Pfizer przekonał całe pokolenie Amerykanów, że potrzebują pigułki na obniżanie poziomu cholesterolu w celu zapobiegania chorobom serca. To był jeden z najbardziej “błyskotliwych i nieetycznych chwytów marketingowych wszech czasów”.

Jeśli Ci się wydaje, że masz problem z cholesterolem przeczytaj koniecznie:

cholesterol

Źródła:

U.S. Department of Veterans Affairs:

research.va.gov

Ostrzeżenie FDA:

fda.gov/forconsumers

healthimpactnews.com 

healthimpactnews.com 

healthimpactnews.com

Zobacz także:

Moringa – najzdrowsza żywność na świecie

Moringa oleifera, zwana Drzewem Długowieczności lub Drzewem Życia rośnie na zboczach indyjskiej części Himalajów. Według …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *