UA-48407778-1

Szczepionkowa tragedia w Meksyku

W Meksyku dwoje niemowląt zmarło, a kolejnych 13 trafiło do szpitala w stanie krytycznym w kilka godzin po podaniu szczepionek. Meksyk wstrzymuje szczepienia i wszczyna dochodzenie.


Meksyk poinformował o śmierci dwóch niemowląt po podaniu im szczepionek przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (HBV), gruźlicy (BCG) i rotawirusom. W ciągu kilku godzin od otrzymania szczepionki 37 dzieci zostało hospitalizowanych. 13 z nich jest w stanie krytycznym.

vaccination-tragedy-80x80Meksykański Instytut Ubezpieczeń Społecznych (IMSS) zarządził zawieszenie stosowania szczepionek: BCG (przeciwko gruźlicy), rotawirusom i szczepionce przeciwko zapaleniu wątroby typu B.

“Szczepionki są bezpieczne”

Mimo, że ta wiadomość jest szeroko rozpowszechniana w prasie hiszpańskojęzycznej, została praktycznie zignorowana przez prasę anglojęzyczną. Tragiczne wydarzenia w Meksyku kłócą się bowiem z promowanym w amerykańskich mediach obrazem szczepionek. Media głównego nurtu konsekwentnie twierdzą, że “szczepionki są skuteczne i bezpieczne”.

Źródło: http://sanevax.org/breaking-news-vaccine-tragedy-in-mexico/

Zobacz także:

Jerzy Zięba – wezwanie do zmiany systemu

Znakomite wystąpienie Jerzego Zięby w “Wagnerówce” z maja 2018 roku. Film powinien obejrzeć każdy, któremu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *