UA-48407778-1
phone 5G

Technologia 5G i zagrożenia dla zdrowia

Rośnie zaniepokojenie społeczeństw zachodu nadchodzącą technologią 5G. Ponad 180 ekspertów, lekarzy i naukowców wezwało do opóźnienia wprowadzenia technologii 5G do czasu, gdy niezależni badacze ocenią zagrożenia zdrowotne z nią związane.

Co to jest 5G?

5G to nowy system łączności bezprzewodowej do 100 razy szybszy niż jego poprzednik – system 4G.  Ma wystartować w 2018 roku, a powszechnie dostępny będzie już dwa lata później.

Nowa technologia 5G wykorzystuje zarówno częstotliwości niskopasmowe, jak i wysokiej częstotliwości. Te z kolei składają się przeważnie z fal milimetrowych (MMW) i będą wykorzystywane do wysyłania i odbierania ogromnych ilości danych. Telefon komórkowy będzie mógł dzięki temu pobierać do 10 Gigabajtów danych na sekundę!

 5G: anteny będą WSZĘDZIE!

antenyProblem polega na tym, że fale MMW mogą docierać tylko na krótkie odległości i są pochłaniane przez budynki i roślinność.

To będzie oznaczało, że trzeba będzie zbudować gęstą sieć anten. W terenach miejskich ich gęstość wyniesie do około jednej anteny na dziesięć budynków. Anteny zatem będą wszędzie: na dachach, słupach, wieżach.

Sieci 5G będą również korzystać z technologii MIMO (multiple-input multiple-output), systemu bezprzewodowego, który wykorzystuje wiele nadajników zamiast tylko jednego.

Im więcej nadajników, tym więcej danych system MIMO może wysyłać i odbierać w dowolnym momencie. Wszystko to prowadzi do olbrzymiego wzrostu promieniowania elektromagnetycznego.

Ten krótki film doskonale pokazuje jak działa system 5G:

5G i zagrożenia dla zdrowia

Wiele badań naukowych ujawniło związki między częstotliwościami MMW i różnymi negatywnymi skutkami dla zdrowia ludzi.

Jedno z izraelskich badań wykazało, że ludzkie gruczoły potowe działają jak zestaw maleńkich anten, które wzmacniają  promieniowanie z sieci MMW.

Inne badanie wykazało, że “ponad 90% przenoszonej mocy (MMW) jest absorbowane w warstwie naskórka i skóry właściwej”. W efekcie może to prowadzić do chorób skóry, w tym raka. To właśnie wpływ MMW na skórę jest prawdopodobnie największym zagrożeniem tych nowych długości fal wykorzystywanych przez technologię 5G.

Z kolei badania przeprowadzone w Rosji i Japonii dowodzą, że promieniowanie elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości ma negatywny wpływ na odporność organizmu, powoduje arytmię serca oraz termiczne urazy gałki ocznej.

Eksperci nie mają wątpliwości – 5G może negatywnie wpłynąć na zdrowie ludzi. Stąd apel o opóźnienie jej wprowadzenia i weryfikacji zagrożeń przez niezależnych badaczy.

Ponieważ w Polsce w ogóle nie prowadzi się debaty na temat zagrożeń związanych z 5G, wygląda na to, że jak zwykle o wszystkim będą decydowały wyłącznie globalne koncerny (w tym wypadku telekomunikacyjne).

Zarobią koncerny i zarobi rząd sprzedając licencje na system (czyli system zarobi na systemie). Natomiast my – bez pytania o zgodę – będziemy smażeni przez mikrofale jak parówki w mikrofalówce.

Źródła:

greenmedinfo.com

naturalnews.com

Zobacz także:

Niebezpieczne promieniowanie elektromagnetyczne

Na początku maja kilkuset naukowców z całego świata wystosowało apel do ONZ i Światowej Organizacji …

5 komentarzy

 1. Witam, jest dużo osób co nie ma możliwości skorzystania z kabla światłowodowego czyli większość osób co nie ma szybkiego neta a ma do 10 mb/s będzie godzić się na 5G.

  Ps. Czyli rynek zmusza a nie …

  • To prawda. Ale tu chodzi o coś całkiem innego – chodzi o to, że wprowadzana jest niebezpieczna technologia BEZ PYTANIA LUDZI O ZGODĘ. A po drugie – biznes na 5G zrobią obce korporacje. My zapłacimy kasą i zdrowiem. Norwegowie poprowadzili światłowody w całym swoim kraju – czyli można. A skąd wziąć na takie rozwiązanie? Może poprzez Net 500+?

 2. Pierwszyw nadajnik GSM – “Bedzie nam muski smażyć!” Nie, nie będzie.
  3G – “Bedzie nam muski smażyć!” Nie, nie będzie.
  4G – “Bedzie nam muski smażyć!” Nie, nie będzie.
  5G – “Bedzie nam muski smażyć!” Nie, nie będzie.

  Może 6G będzie smażył i paru debili się pozbędziemy.

  • Tylko światłowody

   Przyjacielu,
   w szkole miałeś szansę nauczyć się prawa Mendla. Zrozumiałbyś wtedy, że genetyka działa inaczej na musk. Zapłacą przyszłe pokolenia i będą kompletnie bezradne wobec tej hakatomby, bo zawracać w czasie nawet przez 100 G się nie da.

  • Najlepiej debilu jakby ciebie usmażył im więcej takich kretynów jak ty tym gorzej dla społeczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *