UA-48407778-1
phone 5G

Technologia 5G i zagrożenia dla zdrowia

Rośnie zaniepokojenie społeczeństw zachodu nadchodzącą technologią 5G. Ponad 180 ekspertów, lekarzy i naukowców wezwało do opóźnienia wprowadzenia technologii 5G do czasu, gdy niezależni badacze ocenią zagrożenia zdrowotne z nią związane.

Co to jest 5G?

5G to nowy system łączności bezprzewodowej do 100 razy szybszy niż jego poprzednik – system 4G.  Ma wystartować w 2018 roku, a powszechnie dostępny będzie już dwa lata później.

Nowa technologia 5G wykorzystuje zarówno częstotliwości niskopasmowe, jak i wysokiej częstotliwości. Te z kolei składają się przeważnie z fal milimetrowych (MMW) i będą wykorzystywane do wysyłania i odbierania ogromnych ilości danych. Telefon komórkowy będzie mógł dzięki temu pobierać do 10 Gigabajtów danych na sekundę!

 5G: anteny będą WSZĘDZIE!

antenyProblem polega na tym, że fale MMW mogą docierać tylko na krótkie odległości i są pochłaniane przez budynki i roślinność.

To będzie oznaczało, że trzeba będzie zbudować gęstą sieć anten. W terenach miejskich ich gęstość wyniesie do około jednej anteny na dziesięć budynków. Anteny zatem będą wszędzie: na dachach, słupach, wieżach.

Sieci 5G będą również korzystać z technologii MIMO (multiple-input multiple-output), systemu bezprzewodowego, który wykorzystuje wiele nadajników zamiast tylko jednego.

Im więcej nadajników, tym więcej danych system MIMO może wysyłać i odbierać w dowolnym momencie. Wszystko to prowadzi do olbrzymiego wzrostu promieniowania elektromagnetycznego.

Ten krótki film doskonale pokazuje jak działa system 5G:

5G i zagrożenia dla zdrowia

Wiele badań naukowych ujawniło związki między częstotliwościami MMW i różnymi negatywnymi skutkami dla zdrowia ludzi.

Jedno z izraelskich badań wykazało, że ludzkie gruczoły potowe działają jak zestaw maleńkich anten, które wzmacniają  promieniowanie z sieci MMW.

Inne badanie wykazało, że “ponad 90% przenoszonej mocy (MMW) jest absorbowane w warstwie naskórka i skóry właściwej”. W efekcie może to prowadzić do chorób skóry, w tym raka. To właśnie wpływ MMW na skórę jest prawdopodobnie największym zagrożeniem tych nowych długości fal wykorzystywanych przez technologię 5G.

Z kolei badania przeprowadzone w Rosji i Japonii dowodzą, że promieniowanie elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości ma negatywny wpływ na odporność organizmu, powoduje arytmię serca oraz termiczne urazy gałki ocznej.

Eksperci nie mają wątpliwości – 5G może negatywnie wpłynąć na zdrowie ludzi. Stąd apel o opóźnienie jej wprowadzenia i weryfikacji zagrożeń przez niezależnych badaczy.

Ponieważ w Polsce w ogóle nie prowadzi się debaty na temat zagrożeń związanych z 5G, wygląda na to, że jak zwykle o wszystkim będą decydowały wyłącznie globalne koncerny (w tym wypadku telekomunikacyjne).

Zarobią koncerny i zarobi rząd sprzedając licencje na system (czyli system zarobi na systemie). Natomiast my – bez pytania o zgodę – będziemy smażeni przez mikrofale jak parówki w mikrofalówce.

Źródła:

http://www.greenmedinfo.com/blog/citizens-arms-against-5g-wireless-technology-roll-out-are-their-concerns-justifie

https://www.naturalnews.com/2018-05-02-citizens-protest-against-5g-technology-installation-and-its-health-hazards.html

Zobacz także:

Niebezpieczne promieniowanie elektromagnetyczne

Na początku maja kilkuset naukowców z całego świata wystosowało apel do ONZ i Światowej Organizacji …

5 komentarzy

 1. Witam, jest dużo osób co nie ma możliwości skorzystania z kabla światłowodowego czyli większość osób co nie ma szybkiego neta a ma do 10 mb/s będzie godzić się na 5G.

  Ps. Czyli rynek zmusza a nie …

  • To prawda. Ale tu chodzi o coś całkiem innego – chodzi o to, że wprowadzana jest niebezpieczna technologia BEZ PYTANIA LUDZI O ZGODĘ. A po drugie – biznes na 5G zrobią obce korporacje. My zapłacimy kasą i zdrowiem. Norwegowie poprowadzili światłowody w całym swoim kraju – czyli można. A skąd wziąć na takie rozwiązanie? Może poprzez Net 500+?

 2. Pierwszyw nadajnik GSM – “Bedzie nam muski smażyć!” Nie, nie będzie.
  3G – “Bedzie nam muski smażyć!” Nie, nie będzie.
  4G – “Bedzie nam muski smażyć!” Nie, nie będzie.
  5G – “Bedzie nam muski smażyć!” Nie, nie będzie.

  Może 6G będzie smażył i paru debili się pozbędziemy.

  • Tylko światłowody

   Przyjacielu,
   w szkole miałeś szansę nauczyć się prawa Mendla. Zrozumiałbyś wtedy, że genetyka działa inaczej na musk. Zapłacą przyszłe pokolenia i będą kompletnie bezradne wobec tej hakatomby, bo zawracać w czasie nawet przez 100 G się nie da.

  • Najlepiej debilu jakby ciebie usmażył im więcej takich kretynów jak ty tym gorzej dla społeczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *