Home / Alt News / Trup w każdej szafie

Trup w każdej szafie

Trujące toksyny wykryto w odzieży i obuwiu produkowanym dla dzieci i niemowląt przez 18 światowych firm. Raport z badania przeprowadzonego dla Greenpeace wykazał, że we wszystkich badanych markach, od Adidasa po Burberry, co najmniej jeden wyrób zawiera niebezpieczne substancje chemiczne.

Przebadano 82 wyroby przeznaczone dla dzieci i sprzedawane w 25 krajach całego świata. W badaniach uwzględnione takie marki, jak: American Apparel, C & A, Disney, GAP, H & M, Primark, Uniqlo; marki sportowe – Adidas, Nike, Puma, czy też luksusową markę Burberry.

Badaną odzież i obuwie wysłano do laboratoriów badawczych na Uniwersytecie w Exeter. W produktach tych wykryto różne, niebezpieczne toksyny, między innymi:

Oksyetylenowane nonylofenole (NPEs) oraz ftalany – substancje te gromadzą się w organizmie i zakłócają działanie hormonów.

♦ Fluorowane związki chemiczne (PFC i PFOA), które maja negatywny wpływ na układ rozrodczy i immunologiczny. Testy prowadzone na zwierzętach wykazały, że są potencjalnie rakotwórcze. Teraz są testowana na dzieciach.

♦ Antymon (podobny w działaniu jak arsen) – wywołuje zapalenie skóry i powoduje problemy z oddychaniem.

♦ Fungicydy – chemikalia, które atakują system odpornościowy i nerwowy.

Wszystkie wymienione powyżej niebezpieczne toksyny wykryto w różnych produktach.

detox

Media głównego nurtu opublikowały informacje dotyczące tego raportu, ale w nagłówkach zaznaczały, jak np. DailyMail (29 maja 2014), że: „Nie ma dowodów na to, że ilości wykrytych substancji chemicznych mogą być szkodliwe dla dzieci. Greenpeace twierdzi jednak, że powinny być one usuwane na zasadzie prewencyjnej”…

Ciekawe stwierdzenie. Media głównego nurtu twierdzą również, że nie ma dowodów na to, że rtęć i aluminium, znajdujące się w szczepionkach, są zabójcze dla niemowląt. To samo twierdzą w przypadku żywności modyfikowanej genetycznie. Eksperymenty (na ludziach) trwają.

No ale z czego żyją te media? Z reklam. Między innymi tych firm, których nazwy zostały wymienione na początku artykułu.

Źródło: Informacje oraz zdjęcia – Greenpeace:

http://www.greenpeace.org/international/en/news/Blogs/makingwaves/toxic-chemicals-childrens-clothing/blog/47866/

Pełny raport Greenpeace:

http://www.greenpeace.org/eastasia/Global/eastasia/publications/reports/toxics/2013/A%20Little%20Story%20About%20the%20Monsters%20In%20Your%20Closet%20-%20Technical%20Report.pdf

Zobacz także:

Herbicyd firmy DOW też jest rakotwórczy?

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, że herbicyd 2,4-D stosowany przez koncern Dow Chemical Co. jest “prawdopodobnie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *