Węglowodany niszczą mózg

Dieta bogata w dużą ilość węglowodanów, w dłuższej perspektywie prowadzi do uszkodzenia mózgu – ostrzegają naukowcy w czasopiśmie Journal Alternative and Complementary Therapies.

Dr David Perlmutter , ekspert w dziedzinie neurologii, ostrzegł, że nawet niewielki wzrost poziomu cukru we krwi, spowodowany dietą wysoko węglowodanową, może mieć negatywny wpływ na pracę mózgu. W konsekwencji prowadzi to do radykalnego spadku funkcji poznawczych mózgu. Dzieje się tak dlatego, że kalorie pochodzące z węglowodanów są bardziej szkodliwe dla zdrowia ludzkiego, niż kalorie pochodzące z tłuszczu.

ciastka_węglowodany

Potwierdziło się odkrycie naukowców z University of California z grudnia 2013 roku. Stwierdzili oni, że spowodowany węglowodanami wysoki poziom złego cholesterolu (LDL) i niski poziom dobrego cholesterolu (HDL) może być związany z większym gromadzeniem się amyloidu w mózgu. A to prowadzi do zmian neuropatologicznych, charakterystycznych dla choroby Alzheimera.

Dr Perlmutter  zaleca dietę bogatą w dobre tłuszcze (pochodzenia zwierzęcego) i ubogą w węglowodany. Fakt, iż ludzie łączą w swojej diecie te dwa przeciwstawne rodzaje żywności, sprawia, że staje się to zagrożeniem dla prawidłowego funkcjonowania  ich organizmów.

źródło: libertpub.com

Zobacz także:

Tłuszcze nasycone uratują Ci zdrowie

Licząca dziesiątki lat propaganda nawołująca ludzi do diety niskotłuszczowej miała fatalny wpływ na ich zdrowie. …

One comment

  1. To od dawna znany fakt, że nasz mózg o wiele bardziej woli ciała ketonowe niż glukoze i węgle ogólnie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *