UA-48407778-1

Zioła są skuteczniejsze w walce z cukrzycą niż leki!

“Szokującego” odkrycia dokonali naukowcy z University of Illinois w USA: zioła są skuteczniejsze w walce z cukrzycą niż niektóre leki! Okazuje się, że rozmaryn, oregano i majeranek zawierają związki, pozwalające obniżyć poziom glukozy we krwi. Działają skuteczniej niż niektóre leki i nie mają skutków ubocznych.

oregano

Po raz kolejny okazuje się, że Natura oferuje nam nieskończone bogactwo, po które wystarczy tylko sięgnąć, by zachować zdrowie. I niekoniecznie trzeba wydawać w aptece astronomiczne kwoty na chemiczne substancje, wytwarzane przez kartel farmaceutyczny.

W samych Stanach Zjednoczonych chorzy na cukrzycę typu 2 na leki wydają  rocznie 175 miliardów dolarów!


Zioła to doskonała alternatywa dla chemii

majeranekNa łamach Journal of Agricultural and Food Chemistry naukowcy z Illinois opisują zdrowotne właściwości greckiego i meksykańskiego oregano, majeranku i rozmarynu. Naukowcy przygotowali ekstrakty tych ziół i badali ich wpływ na stan zdrowia pacjentów.

Okazało się, że zioła te mają zdolność hamowania działania enzymów odpowiedzialnych za wydzielanie insuliny, podobnie jak niektóre leki, ale za to nie mają skutków ubocznych. 

Profesor de Mejia i jego koledzy z zespołu odkryli przy okazji, że zioła uprawiane w szklarniach zawierały więcej polifenoli i flawonoidów niż komercyjne, suszone wersje.

Dobra wiadomość dla cukrzyków!


rozmarynZ kolei w styczniu 2014 roku Medical News Today poinformował, że kliniczne badania tradycyjnych chińskich ziół, zwanych Tianqi,  potwierdzają, że  zatrzymują one postęp cukrzycy typu 2.

Tianqi jest mieszanką 10 chińskich ziół, zawierającą, między innymi, żeń-szeń, ligustr i tragankę. Tianqi jest stosowana w Chinach od setek lat w leczeniu cukrzycy typu 2 (T2DM).

Zespół naukowców zaapelował o więcej badań, aby zrozumieć rolę tych związków w zmniejszaniu ryzyka cukrzycy typu 2 u ludzi. Jest to istotne dlatego, że wielu ludzi nie jest w stanie radykalnie zmienić swojej diety lub prowadzić bardziej aktywny styl życia.

Swoją drogą ciekawe ile jeszcze podobnych “odkryć” skuteczności starych, naturalnych metod leczenia dokonają naukowcy?

Źródło:

http://www.medicalnewstoday.com/categories/complementary_medicine

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24432995/

Zobacz także:

Najsilniejsze zioła przeciwwirusowe

Istnieje wiele silnych ziół przeciwwirusowych, używanych od czasów starożytnych, zapobiegających infekcjom wirusowym lub zmniejszającym ich …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *